top of page
Partneři

AC Sole 3x vítězem ligy

 

      Posledním zápolením před prázdninami a uzavřením ligy 2024 byl závěrečný ligový závod  Žij pohybem. Ten se konal v sobotu 15.6.2024 v pražských Kbelých. Všechny tři sestavy startovaly až v podvečerním bloku. A tak se písecká děvčata měla možnost dobře vyspat a připravit na finálový boj. Také vstřebat změny postavení, protože v každé sestavě někdo chyběl.  Všechny choreografie byly po třetím závodě na prvních místech a tak děvčata nastupovala v roli favoritek i když s nepatrným náskokem. Ale….. vždycky se dá něco pokazit. Také panel rozhodčích byl jiný a každý má jiný pohled. Jako první z píseckých nastoupila choreografie 8 – 10 let s náčiním Karolíny Šarešové s názvem Karlík a továrna na čokoládu, která měla stejný počet bodů jako druhá choreografie z Plzně. Záleželo tedy na čtvrtém závodu. A tak, když závod  děvčata vyhrála mohla se radovat i z celkového vítězství v lize za který obdržela od pořadatelů pohár pro vítěze ligy 2024 z celkových deseti. S větším náskokem v průběžném bodování nastupovala sestava v kategorii 4 – 7 let s náčiním, kterou připravila Monika Janovská spolu s Natálií Hřebejkovou s názvem Legoland. Jelikož pořadatelé využili možnosti a sloučili tuto kategorii  ve stejném věku, ale bez náčiní  obsadila děvčata ze Sole druhé místo, ale v lize, která se opět dělí s náčiním a bez náčiní získala pohár pro vítěze ligy z celkových sedmi startujících v lize. Poslední zástupce byla choreografie Kateřiny Polánské s názvem Trabantem až na konec světa pod vedením Sáry Noskové. Děvčata také potřebovala vyhrát jelikož měla shodu s druhým místem. A to se podařilo, a tak i tato skupina zvedla nad hlavu pohár pro vítěze ligy 2024. Do Písku se vítězná výprava vrátila v pozdních noční hodinách. Teď již středeční vystoupení v letním kině, čtvrteční závěrečné rozloučení ve sportovní hale a pak už hurá na sportovní prázdniny.  Za AC Sole bych chtěla velmi poděkovat závodnicím, choreografkám, trenérkám a rodičům za skvělou sezónu s tituly mistryň republiky v II. VT a vítězů ligy 2024. Dále děkujeme za podporu Městu Písek, České unii sportu, Národní sportovní agentuře a Jihočeskému kraji. A hlavně také médiím  Písecké postřehy a Písecký Deník za zveřějnění našich příspěvků. Všem přeji za vedení AC Sole Písek krásné, spokojené prožití léta a těšíme se na další sezónu i s Vámi.

 

 Foto Jitka Kozelková

Sestava Karlík a továrna na čokoládu - nahoře zleva Viktorie Nosková, Nella Kabourková, Aneta Mašková, Žofie Čížková, Anežka Kozelková, Michaela Tejnorová, Elen Kázecká, Kateřina Coufalová, Adéla Kačírková a Laura Němečková.

Sestava Legoland - dole zleva Stella Kasíková, Emma Brousilová, Marie Čížková, Anežka Svojšová, Natálie Voráčová, Klaudie Luy, Lilian Pletková, Karolína Mullerová, Petra Mullerová, Aňja Čistecký, Ella Staňková a Linda Hrdinová.

 

Foto Jitka Kozelková - Trabant a radost z vítězství

Foto Natálie Hřebejková

Sestava - Trabant - zleva Sára Beranová, Julie Čížková, Sofie Červinská, Barbora Školaudyová, Andrea Strnadová, Kristýna Volfová a Kateřina Podrová dole Sára Nosková

bottom of page