top of page
Partneři

Děvčata z AC Sole na prvních závodech nové sezóny

     

     V sobotu 17.2. 2024 začala v Praze na prvních závodech ze seriálu „Začni s mistry“ závodní sezóna 2024. Jedná se o soutěž začínajících závodníků ve sportovním gymnastickém aerobiku a nebo těch závodníků, kteří minulou sezónu neobsazovali stupně vítězů. Ti smí závodit pouze ve vyšších soutěžích. Jako je soutěž II. výkonnostní třída gymnastického aerobiku s názvem „Mistry s mistry“ a nebo soutěže I. výkonnostní třídy pořádanou gymnastickou federací FIG. Soutěží se ve čtyřech věkových kategoriích a to:  A (NG)  6 – 8 let,  B (ND)  9 – 11 let, C (AG) 12 – 14 let a D (Junior + Senior). A kromě věkového rozdělení i na jednotlivce, dua, mini týmy (tria), maxi týmy (group), pohybové sestavy – show a mini mistři do 7let, stepy a dance. 

Jako první zařadili pořadatelé  Začni s mistry skupinu NG tria,  kde se ve své závodní premiéře představila v choreografii Jaroslavy Benešové : Lilian Pletková, Karolína Mullerová a Natálie Voráčová. Ze šesti přihlášených a nakonec čtyř závodících týmů obsadila děvčata první místo. Další zlato se blýsklo v kategorii  maxi týmy NG.  Kdy se k  Lilian, Karolíně a Natálii  přidala ještě Johana Plavcová a Emma Brousilová a úspěšně zacvičila choreografii také pod vedením hlavní trenérky Jaroslavy Benešové. Dalšími závodnicemi z klubu, která se postavila na startovní plochu byla dvojice AG  Julie Čížková a Sára Beranová  a v choreografii Barbory Králové, Terezy Šejnohové a Kristýny Kutějové získala čtvrté místo z jedenácti dvojic.Pak přišli na řadu jednotlivci NG, kde mělo AC Sole jediného zástupce a to Viktorii Noskovou, která po skvělém předvedení choreografie obsadila první místo z 16 závodnic.

Na všech choreografiích sportovního aerobiku NG a ND se podílela Vendula Walterová, Michaela Čechová, Tereza Šejnohová, Barbora Králová a Jaroslava Benešová.

 Další jednotlivkyně v kategorii AG závodila Sára Beranová a s choreografií  Barbory Králové, Terezy Šejnohové a Kristýny Kutějové obsadila pěkné páté místo z 25 závodnic.

Do dopoledního bloku se ještě vešly pohybové sestavy show A.

 Choreografii pod názvem Legoland připravila Natálie Hřebejková a Monika Janovská. Zacvičila Lilian Pletková, Denisa Lapešová, Natálie Voráčová, Anja Čistecký, Karolína Mullerová, Linda Hrdinová, Johana Plavcová, Emma Brousilová, Petra Mullerová, Kladie Luj, Anežka Svojšová, Ella Staňková a Marie Čížková. Děvčata obsadila druhé místo.

Odpolední blok zahájily sportovní týmy Dance a náš tým pod názvem Vítejte v Riu v choreografii Anny Šimíkové a Emy Kolářové získala  další stříbrnou medailí v kategorii ND. 

Tuto sestavu zacvičila Viktorie Nosková, Valentina Křiváčková, Kateřina Coufalová, Nikola Bryndová, Žofie Čížková, Adéla Kačírková, Michaela Tejnorová a Aneta Mašková. 

Následovala kategorie jednotlivci ND z 23 závodnic bylo pět děvčat z píseckého klubu a to Nella Kabourková (získala zlato), Aneta Mašková (bronz), Adéla Kačírková (7), Valentina Křiváčková (10) a Žofie Čížková(11).

 K cenným kovům v podobě zlata přispěla i dvojice ND Aneta Mašková a Michaela Tejnorová a dvojice Jun.+ Sen. Kateřina Podrová a Kristýna Volfová. Pro starší duo připravila choreografii Anna Šimíková a Ema Kolářová.

Stříbrnou medaili přidala ještě děvčata show B s choreografií Karolíny Šarešové s názvem Karlík a továrna na čokoládu, kterou zacvičila Elen Kázecká, Anežka Kozelková, Nella Kabourkobá, Viktorie Nosková, Valentina Křiváčková, Kateřina Coufalová, Nikola Bryndová, Žofie Čížková, Adéla Kačírková, Laura Něměčková, Michaela Tejnorová a Aneta Mašková.

A poslední kov v bronzové podobě přidala nejstarší děvčata s choreografií Kateřiny Polanské a Sáry Noskové s názvem Trabantem až na konec světa. Zacvičila Sára Beranová, Julie Čížková, Kateřina Podrová, Kristýna Volfová, Sofie Červinská, Barbora Školaudyová, Andrea Strnadová a Anna Gornická. Z Písku drželi pěsti zraněná Barbora Dragounová. Nemocná Vanesa Bryndová a Stella Kasíková. Další závody čekají hned 2 a 3. 3.  A to Mistry s mistry v Plzni.

 

Na foto Natálie Hřebejkové sestava Legoland

zprava nahoře Lilian Pletková, Denisa Lapešová, Natálie Voráčová, Anja Čistecký, Karolína Mullerová, Linda Hrdinová,

zprava dole Johana Plavcová, Emma Brousilová, Petra Mullerová, Kladie Luj, Anežka Svojšová, Ella Staňková a Marie Čížková.

bottom of page