top of page
Partneři

AC Sole a celý víkend plný aerobiku

Děvčata z AC Sole se opět musela rozdělit, aby stihla dvě akce najednou.  Starší závodnice odjely na závody  Fisaf (Český svaz aerobiku a fitness) do Jindřichova Hradce. Zde představily fitnessovou choreografii Kateřiny Polanské, zacvičila Anna Šimíková, Sára Nosková, Natálie Hřebejková, Monika Janovská, Barbora Králová a Tereza Šejnohová.

V silné konkurenci obsadila děvčata až deváté místo. O to větší radost měla poslední dvě jmenovaná děvčata Barča a Terka, která v choreografii Kristýny Kutějové vyhrála svou kategorii dua 14 - 16 let a přivezla si domů zlaté medaile.

Druhá akce pod názvem Mistry s mistry probíhala v Kutné Hoře. Jednalo se o mistrovství České republiky v druhé výkonostní třídě gymnastického aerobiku. Na toto finále se  bylo nutné  nominovat výsledky z předchozích závodů a to se samozřejmě nepodařilo úplně všem. A tak už jenom účast na tomto finále je skvělým úspěchem. Jako první z klubu přišla na řadu pohybová sestava v kategorii 11 – 14 let Kateřiny Polanské s názvem Monopoly, kterou zacvičila Kateřina Podrová, Nikola Hřebejková, Barbora Školaudyová, Barbora Dragounová, Kristýna Volfová, Sofie Červinská, Andrea Strnadová, Anna Gornická, Sára Beranová a Julie Čížková. Děvčata získala čtvrté místo. Bez příliš dlouhého odpočinku naskočila na startovní plochu již jmenovaná Sára Beranová s Julií Čížkovou aby zacvičila choreografii Terezy Šejnohové a Barbory Králové v kategorii dua 12 – 14 let. Únava se projevila zřejmě i na ohodnocení jejich výkonu, obsadila desáté místo. Po první přestávce s vyhlášením výsledků přišla na řadu tria v kategorii 9 – 11 let Anežka Kozelková, Nella Kabourková a Elen Kázecká. Děvčata ohodnotila porota třetím místem.  Pátou příčku ve stejné věkové kategorii, ale maxi tým (šestice) obsadila Nikol Bryndová, Anežka Kozelková, Kateřina Coufalová, Michaela Tejnorová, Žofie Čížková a Adéla Kačírková. Žofie s Adélou si zacvičily i jako dvojička a obsadily krásné páté místo.

Třetí místo získala choreografie  Veroniky Lingánové a Karolíny Šarešové s názvem Madagaskar. Jedná se o pohybovou sestavu show v kategorii 9 – 11 let. Zacvičila  Nikol Bryndová, Anežka Kozelková, Kateřina Coufalová, Michaela Tejnorová, Žofie Čížková, Adéla Kačírková, Nella Kabourková, Elen Kázecká, Aneta Mašková, Viktorie Nosková, Valentina Křiváčková a Vanesa Bryndová. Poslední tři děvčata Viky ,Tina a Vanesa se na stejný stupeň tedy bronzový postavila ještě jednou a to jako trio v kategorii 6 – 8 let. Svoji finálovou premiéru si jako jednotlivkyně  v nejzastoupenější kategorii 9 – 11 let vyzkoušela i devítiletá Elen Kázecká a obsadila 14. místo. Stejně jako Vanesa Bryndová, která bojovala v  kategorii mladších jednotlivkyň 6 – 8 let. Obsadila 12. místo. Všechny choreografie sportovního aerobiku pro mladší kategorie připravila Vendula Walterová, Michaela Čechová a hlavní trenérka Jaroslava Benešová.  Všechny tato vystoupení můžete vidět na Píseckých slavnostech 9.6. nebo  na veletrhu volnočasových aktivit 21.6. Kdo by chtěl vidět úplně všechny choreografie i ve starších kategoriích toho srdečně zveme na závěrečnou besídku, která se koná ve sportovní hale 19.6. od 18.00 hodin.

Na foto: nahoře zleva: Elen Kázecká, Adéla Kačírková, Aneta Mašková, Žofie Čížková, Kateřina Coufalová, Anežka Kozelková a Nikol Bryndová

dole zleva: Nella Kabourková, Viktorie Nosková, Vanesa Bryndová, Valentina Křiváčková a Michaela Tejnorová