top of page
Partneři

AC Sole a první ligový závod na stříbrné vlně

V sobotu 4.3.2023 proběhl v Praze Modřanech první ligový závod akce Žij pohybem.Jedná se o závody týmů tj více než pětičlenná družstva. 

Choreografie typu fitness a ATS (aerobik tým show) rozdělené podle věkových skupin z průměrného věku cvičenců. U sestav typu ATS se posuzuje nápad který se promítá do všech rovin. To je hudba, dresy, pohyby,náčiní někdy i kulisy. To celé posuzují dva estetičtí rozhodčí. Další dva až tří rozhodčí posuzují technické provedení. Krom toho každý z rozhodčích posuzuje jeden až čtyři povinné prvky, které by měla mít každá choreografie, aby neutrpěla bodové ztráty. U sestav typu fitness se také přihlíží na téma choreografie, ale hlavně na technické provedení, většinou se cvičí v rychlejším tempu s větší intenzitou (tzn. změna rovin). Písecký klub vyslal na závody tři choreografie ATS a jednu fitness. Hned ráno závodila děvčata s chorografií Kateřiny Polanské s názvem Peaky blinders. Věková kategorie 15 až 20 let fitness. Ve složení Tereza Šejnohová, Barbora Králová, Monika Janovská, Sára Nosková, Natálie Hřebejková, Kristýna Vlčková, Anna Šimíková. Děvčata vybojovala třetí místo.

Jako další se představila nejstarší děvčata (kategorie 15 až 26 s náčiním)v choreografii pod názvem Olympijská síň slávy, kterou připravil celý tým pod vedením Kristýny Kutějové. Získala stříbro a zacvičila  Monika Janovská, Sára Nosková, Natálie Hřebejková, Krystina Vlčková, Anna Šimíková, Ema Kolářová, Barbora Kutějová, Michaela Čechová, Vendula Walterová, Adéla Filařová, Karolína Šarešová, Veronika Lingánová a z postele fandila Kateřina Polanská.

V kategorii 11 – 14 let s náčiním získala další stříbro sestava s názvem Monopoly , kterou připravila Kateřina Polanská a zacvičila Sofie Červinská, Anna Gornická, Barbora Školadyová, Sára Beranová, Julie Čížková, Barbora Dragounová, Kristýna Volfová, Kateřina Podrová, Andrea Strnadová a z postele držela palce Nikol Hřebejková.

Poslední stříbro, které po shodě s prvním místem rozhodl hlavní rozhodčí se představila nejmladší děvčata v kategorii 8 – 10 let s náčiním. Choreografii pod názvem Madagaskar připravila Veronika Lingánová s Karolínou Šarešovou. Zacvičila ji Elen Kázecká, Nella Kabourková, Michaela Tejnorová, Anežka Kozelková, Nikol Bryndová, Vanesa Bryndová, Valentina Křiváčková, Viktorie Nosková, Adéla Kačírková, Žofie Čížková, Kateřina Coufalová a opět jeden z postele fandící marod Aneta Mašková. Další ligové závody sice proběhnou až  v dubnu ,ale již 11.3. se opět bude závodit a to v Kolíně. Zde proběhnou závody ze seriálu Mistry z mistry , kde se předvedou hlavně jednotlivci, ale i menší formace.

 

 

Na fotce Jany Noskové sestava Olympijská síň slávy

zleva nahoře Karolína Šarešová, Veronika Lingánová, Barbora Kutějová, Adéla Filařová, Michaela Čechová, Anna Šimíková, Monika Janovská, Vendula Walterová.

Dole zleva: Natálie Hřebejková, Ema Kolářová, Sára Nosková a Kristýna Vlčková

bottom of page