top of page
Partneři

AC Sole Písek a první zlaté medaile z Příbrami

     Konečně je to tady a opět se začalo závodit. Po neskutečné dlouhé době kdy nám situace nepovolila účastnit se sportovního klání získalo AC Sole Písek možnost účastnit se závodů. V sobotu 5.3.2022 pořádalo město  Příbram závody pod názvem „Začni s mistry“. Jedná se o závody, kde si mohou malý a začínající závodnici vyzkoušet své schopnosti a někteří i úplně poprvé. AC Sole vyslalo pět sestav.

Z toho čtyři v kategorii gymnastický aerobik a jednu v kategorii show. U kategorie show se hodnotí hlavně nápad, originalita a vše k danému nápadu tzn. dresy, hudba, pohyby,výraz a také samozřejmě  provedení a to už je stejné i u gymnastického aerobiku tj technika cvičení, synchron, obtížnost, pohyb po ploše, intenzita, dynamika, interakce, změna pohybu ale i rozmanitost pohybu. Hlavním kriteriem pro gymnastický aerobik je sedm poviných prvků lišící se podle věkové kategorie od méně náročných po obtížné.

Jako první se po prvé představila v kategorii gymnastický aerobik A (věk 6-8 let) Elen Kázecká v choreografii Jarky Benešové, Venduly Walterové a Michaely Čechové. Svým vystoupením, přirozeným výrazem a provedením okouzlila nejen diváky ale hlavně rozhodčí kteří ocenili její výkon na první místo. Druhou choreografii z Písku přijela zacvičit v kategorii gymnastický aerobik minitýmy A  (6 – 8 ) Anežka Kozelková, Nella Kabourková a již úspěšná Elen Kázecká a opět se jim podařilo vyhrát a získat zlato.

V minitýmech B (9 – 11let) zacvičila svou sestavu hned čtyři děvčata Nikola Bryndová, Žofie Čížková, Adéla Kačírková a Michaela Tejnorová. Po menším zakolísání skoro na konci sestavy získala děvčata alespoň třetí místo. Posledním ze skupiny gymnastického aerobiku se předvedla dvojice C (12 – 14 let) Kateřina Podrová a Julie Čížková a získala krásné druhé místo. Za všemi choreogrviemi pro gymnastický aerobik stojí stejná trojice choreografek Jaroslava Benešová, Michaela Čechová a Vendula Walterová.

Pro skupinu show aerobik A (7 – 9 let) připravila choreografii Karolína Šarešová a Veronika Lingánová a nazvali ji podle stejnojmeného animovaného filmu z kterého čerpali „ Coco“

Sestava s latinoamerickými prvky získala 2 místo a zacvičila ji tato děvčata: Michaela Tejnorová, Adéla Kačírková, Nikola Bryndová, Elen Kázecká, Anežka Kozelková, Žofie Čížková, Nella Kabourková, Vanesa Bryndová, Kateřina Coufalová, Valentýna Křiváčková a Viktorie Nosková.

Pořadatelé odvedli super práci a všichni byli spokojeni. Již se těšíme na příští týden, kdy proběhnou závody „Mistry s mistry v Praze.

Na fotografii zleva Žofie Čížková, Nikola Bryndová, Michaela Tejnorová, Elen Kázecká, Anežka Kozelková, Nella Kabourková, Adéla Kačírková, Valentýna Křiváčková, Viktorie Nosková, Kateřina Coufalová a Vanesa Bryndová. Vzadu dvě zleva Kateřina Podrová a Julie Čížková

obr1.jpg
bottom of page