top of page
Partneři

Potřebné body pro postup z Kolína

 

 

    V sobotu 11.5. a v neděli 12.5.2024 se konal poslední závod Mistry s mistry v Kolíně. Byla to poslední šance, jak získat body a postoupit na republikové finále II. VT v gymnastickém aerobiku, které se koná v Havířově. Ne všem se dařilo. Třetími místy v pohybových sestavách potvrdila nominaci Show ND(9 – 11let) „Karlík a továrna na čokoládu“ a AG (11- 14) „Trabantem až na konec světa“. Také čtvrtým místem sestava dance ND s názvem „Vítejte v Riu“ získala potřebné body a postupuje. O něco větší konkurence byla v kategorii tria ND kde postupuje Anežka Kozelková, Nella Kabourková a Elen Kázecká a také trio Viktorie |Nosková, Valentina Křiváčková a Vanesa Bryndová.V kategorii dua ND získala v Kolíně 4. místo Aneta Mašková a Michaela Tejnorová, 6. místo Žofie Čížkova a Adéla Kačírková a 7. místo Nella Kabourková a Elen Kázecká. Po součtu bodů ze všech závodů postupují všechna tři dua do finále. Ještě těžší byla situace u kategorie individual ND, kdy se postup podařil pouze Elen Kázecké, Michaele Tejnorové a Anetě Maškové. Jako posledním se v sobotu podařil postup dua AG Julii Čížkové a Sáře Beranové. V neděli se na start postavila nejmladší Viktorie Nosková v kategorii NG (6 – 8). I když se start dle hodnocení poroty povedl pouze na 12 místo, přesto se součtem bodů probojovala do patnácti postupových míst.

A tak zbývá ještě jedna generálka pro některé postupující v neděli 19.5. v Sedlčanech na soutěži Začni s mistry III. VT. A poslední šance na medaile pro nepostupující. Pak už jen budeme držet palce na finále 25. a 26.5. v Havířově, kde se představí úplně všichni v pohybových sestavách show ND Karlík a továrna na čkoládu a AG Trabantem až na konec světa.

 

Foto Tereza Šejnohová: pohybová sestava Trabantem až na konec světa zleva: Sára Beranová, Kateřina Podrová, Kristýna Volfová, Sofie Červinská, Barbora Školaudyová, Andrea Strnadová a Julie Čížková

bottom of page